  • RNF14FTD10K7
RNF14FTD10K7
advertisement
Manufacturer No:
RNF14FTD10K7
HK JDW NO:
762-RNF14FTD10K7
Datasheet:
RNF14FTD10K7
Description:
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 10.7kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,
Quantity:
In Stock : 10862
Step5Bar-code shipping tag
RNF14FTD10K7
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
    RNF
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    10.7kOhm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Subcategory
    FIXED RESISTOR
  • Power Rating
    250mW
  • Packing Method
    TR
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Construction
    Cylindrical
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Diameter
    2.35mm