  • RNF14FTC187K
RNF14FTC187K
advertisement
Manufacturer No:
RNF14FTC187K
HK JDW NO:
762-RNF14FTC187K
Datasheet:
RNF14FTC187K
Description:
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 187kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
RNF14FTC187K
    Select All
  • JESD-609 Code
    e3
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    187kOhm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Power Rating
    250mW
  • Max Power Dissipation
    250mW
    FIXED RESISTOR
  • Diameter
    2.35mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Contact Plating
    Copper, Tin
  • Mount
    Axial, Through Hole
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±1%