  • RNF14BTD48K1
RNF14BTD48K1
advertisement
Manufacturer No:
RNF14BTD48K1
HK JDW NO:
762-RNF14BTD48K1
Datasheet:
RNF14BTD48K1
Description:
FIXED RESISTOR, 48.1kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
RNF14BTD48K1
    Axial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    RNF
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    48.1kOhm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Power Rating
    250mW
  • Packing Method
    TR
  • Max Power Dissipation
    250mW