  • RNF14BTD1K96
RNF14BTD1K96
advertisement
Manufacturer No:
RNF14BTD1K96
HK JDW NO:
762-RNF14BTD1K96
Datasheet:
RNF14BTD1K96
Description:
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 1.96kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
RNF14BTD1K96
    11 Weeks
  • Contact Plating
    Copper, Tin
  • Mount
    Axial, Through Hole
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±0.1%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    1.96kOhm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Power Rating
    250mW
  • Max Power Dissipation
    250mW
    FIXED RESISTOR
  • Diameter
    2.35mm