  • RNF-3000-3/1-9-SP
RNF-3000-3/1-9-SP
advertisement
Manufacturer No:
RNF-3000-3/1-9-SP
HK JDW NO:
798-RNF-3000-3/1-9-SP
Package:
Datasheet:
RNF-3000-3/1-9-SP
Description:
Heat Shrink Tubing ST Polyolefin White Thin Spool
Step5Bar-code shipping tag
RNF-3000-3/1-9-SP
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
  • Material
    Polyolefin (PO)
  • Body Material
    Polyolefin
  • Operating Temperature
    -55°C~135°C
  • Max Operating Temperature
    135°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Color
    White
  • Shrink Temperature
    80°C
  • Length
    984.3' 300.0m
  • Diameter - Inside
    3 mm
  • Diameter - Inner, Supplied
    0.118 (3.00mm)
  • Diameter - Inner, Recovered
    0.039 (0.99mm)
  • Recovered Wall Thickness
    0.022 0.56mm