  • RNF-3000-24/8-5-SP
RNF-3000-24/8-5-SP
advertisement
Manufacturer No:
RNF-3000-24/8-5-SP
HK JDW NO:
798-RNF-3000-24/8-5-SP
Package:
Description:
Heat Shrink Tubing and Sleeves HS-TBG 24/8MM GR PRICE PER METER
Step5Bar-code shipping tag
RNF-3000-24/8-5-SP
  • Factory Lead Time
    21 Weeks
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 6 days ago)
  • Operating Temperature
    -55°C~135°C
  • Max Operating Temperature
    135°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Color
    Green
  • ELV
    Compliant
  • Shrink Temperature
    80°C
  • Length
    196.8' 60.0m
  • Diameter - Inside
    24 mm
  • Diameter - Inner, Supplied
    0.944 (23.98mm)
  • Diameter - Inner, Recovered
    0.315 (8.00mm)
  • Recovered Wall Thickness
    0.039 0.99mm