  • RNF-3000-18/6-6-SP
RNF-3000-18/6-6-SP
advertisement
Manufacturer No:
RNF-3000-18/6-6-SP
HK JDW NO:
798-RNF-3000-18/6-6-SP
Package:
Description:
Heat Shrink Tubing ST Polyolefin Blue Thin Spool
Step5Bar-code shipping tag
RNF-3000-18/6-6-SP
  • Factory Lead Time
    21 Weeks
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
  • Operating Temperature
    -55°C~135°C
    Thermofit RNF-3000
  • Feature
    Flame Retardant
  • Max Operating Temperature
    135°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Color
    Blue
  • Shrink Temperature
    80°C
  • Length
    492.1' 150.0m
  • Diameter - Inside
    18 mm
  • Diameter - Inner, Supplied
    0.709 (18.01mm)
  • Diameter - Inner, Recovered
    0.236 (5.99mm)
  • Recovered Wall Thickness
    0.033 0.84mm