  • RNF-3000-1.5/0.5-4-SP
RNF-3000-1.5/0.5-4-SP
advertisement
Manufacturer No:
RNF-3000-1.5/0.5-4-SP
HK JDW NO:
798-RNF-3000-1.5/0.5-4-SP
Package:
Description:
HEATSHRINK 0.059" YELLOW
Step5Bar-code shipping tag
RNF-3000-1.5/0.5-4-SP
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
  • Operating Temperature
    -55°C~135°C
    Thermofit RNF-3000
  • Feature
    Flame Retardant
  • Max Operating Temperature
    135°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Color
    Yellow
  • Shrink Temperature
    80°C
  • Diameter - Inner, Supplied
    0.059 (1.50mm)
  • Diameter - Inner, Recovered
    0.018 (0.45mm)
  • Recovered Wall Thickness
    0.018 0.46mm