  • RNF-100-1/16-BN-SP-CS5004
RNF-100-1/16-BN-SP-CS5004
advertisement
Manufacturer No:
RNF-100-1/16-BN-SP-CS5004
HK JDW NO:
790-RNF-100-1/16-BN-SP-CS5004
Package:
Description:
Cable Accessories Heat Shrinkable Tubing Polyolefin Black Spool
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RNF-100-1/16-BN-SP-CS5004
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Material
    Polyolefin (PO), Irradiated
  • Operating Temperature
    -55°C~135°C
  • Packaging
    Spool
  • Published
    2004
  • Series
    Thermofit RNF-100
  • Feature
  • Part Status
    Active
  • Type
    Tubing, Flexible
  • Color
    Black
  • Shrinkage Ratio
    2 to 1
  • Shrink Temperature
    95°C
  • Diameter - Inner, Supplied
    0.063 (1.60mm)
  • Diameter - Inner, Recovered
    0.031 (0.79mm)
  • Recovered Wall Thickness
    0.017 0.43mm