  • RNCS0805BKE120K
RNCS0805BKE120K
advertisement
Manufacturer No:
RNCS0805BKE120K
HK JDW NO:
762-RNCS0805BKE120K
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
RNCS0805BKE120K
Description:
Quantity:
In Stock : 750
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
RNCS0805BKE120K
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Supplier Device Package
    0805
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    120kOhms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm