  • RNCP0402FTD3K32
RNCP0402FTD3K32
advertisement
Manufacturer No:
RNCP0402FTD3K32
HK JDW NO:
762-RNCP0402FTD3K32
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
RNCP0402FTD3K32
Description:
FIXED RESISTOR RNCP Series, Thin Film, 3.32kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RNCP0402FTD3K32
    18 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Anti-Sulfur, Moisture Resistant
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    3.32kOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Working Voltage
    50V
  • Height Seated (Max)
    0.014 0.35mm