  • RNCF2512BKE29R4
RNCF2512BKE29R4
advertisement
Manufacturer No:
RNCF2512BKE29R4
HK JDW NO:
762-RNCF2512BKE29R4
Datasheet:
RNCF2512BKE29R4
Description:
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 29.4Ohm, 1W, ±0.1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RNCF2512BKE29R4
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    29.4Ohm
  • Power (Watts)
    1W
  • Power Rating
    500mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm