  • RNCF1206TKY75R0
RNCF1206TKY75R0
advertisement
Manufacturer No:
RNCF1206TKY75R0
HK JDW NO:
762-RNCF1206TKY75R0
Datasheet:
RNCF1206TKY75R0
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RNCF Series, Thin Film, 75Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.01%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 15443
Step5Bar-code shipping tag
RNCF1206TKY75R0
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.120Lx0.061W 3.05mmx1.55mm
  • Tolerance
    ±0.01%
  • Temperature Coefficient
    ±5ppm/°C
  • Resistance
    75Ohm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm