  • RNCF1206DKE43K2
RNCF1206DKE43K2
advertisement
Manufacturer No:
RNCF1206DKE43K2
HK JDW NO:
762-RNCF1206DKE43K2
Datasheet:
RNCF1206DKE43K2
Description:
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 43.2kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RNCF1206DKE43K2
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.120Lx0.061W 3.05mmx1.55mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    43.2kOhm
  • Power (Watts)
    0.333W 1/3W
  • Power Rating
    125mW
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.33W
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm