  • RNCF0603DTC7R50
RNCF0603DTC7R50
advertisement
Manufacturer No:
RNCF0603DTC7R50
HK JDW NO:
762-RNCF0603DTC7R50
Datasheet:
RNCF0603DTC7R50
Description:
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 7.5Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RNCF0603DTC7R50
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.061Lx0.031W 1.55mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    7.5Ohm
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Power Rating
    63mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Working Voltage
    75V
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm