  • RNCF0603BTC330R
RNCF0603BTC330R
advertisement
Manufacturer No:
RNCF0603BTC330R
HK JDW NO:
762-RNCF0603BTC330R
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
RNCF0603BTC330R
Description:
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 330Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RNCF0603BTC330R
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.061Lx0.031W 1.55mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    330Ohm
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Power Rating
    63mW
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.166W
  • Working Voltage
    100V
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm