  • RNCF0402DTT7K50
RNCF0402DTT7K50
advertisement
Manufacturer No:
RNCF0402DTT7K50
HK JDW NO:
762-RNCF0402DTT7K50
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
RNCF0402DTT7K50
Step5Bar-code shipping tag
RNCF0402DTT7K50
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Temperature Coefficient
    ±10ppm/°C
  • Resistance
    7.5kOhm
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Power Rating
    63mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.063W
  • Height Seated (Max)
    0.014 0.35mm