  • RNCF0402DKE4K53
RNCF0402DKE4K53
advertisement
Manufacturer No:
RNCF0402DKE4K53
HK JDW NO:
762-RNCF0402DKE4K53
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
RNCF0402DKE4K53
Description:
RNCF Series, Thin Film, 4.53kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RNCF0402DKE4K53
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    RNCF
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Feature
    Automotive AEC-Q200
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    4.53kOhm
  • Composition
    Thin Film
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Power Rating
    63mW
  • Height Seated (Max)
    0.014 0.35mm