  • RNCF0402BKE45K3
RNCF0402BKE45K3
advertisement
Manufacturer No:
RNCF0402BKE45K3
HK JDW NO:
762-RNCF0402BKE45K3
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
RNCF0402BKE45K3
Description:
RNCF Series, Thin Film, 45.3kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RNCF0402BKE45K3
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
    RNCF
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    45.3kOhm
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Power Rating
    63mW
  • Max Power Dissipation
    63mW
  • Height
    406.4μm
  • Height Seated (Max)
    0.014 0.35mm