  • RNCF0201DTC200R
RNCF0201DTC200R
advertisement
Manufacturer No:
RNCF0201DTC200R
HK JDW NO:
762-RNCF0201DTC200R
Package:
0201 (0603 Metric)
Datasheet:
RNCF0201DTC200R
Description:
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 200Ohm, 0.03W 1/32W, ±0.5%, -55°C~155°C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RNCF0201DTC200R
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    200Ohm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Composition
    Thin Film
  • Power (Watts)
    0.03W 1/32W
  • Additional Feature
    PRECISION
  • Power Rating
    32mW
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Working Voltage
    15V
  • Height Seated (Max)
    0.011 0.28mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Factory Lead Time
    26 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0201 (0603 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    RNCF
  • Size / Dimension
    0.023Lx0.011W 0.58mmx0.29mm
  • Tolerance
    ±0.5%