  • RNC90Y264R00TR
RNC90Y264R00TR
advertisement
Manufacturer No:
RNC90Y264R00TR
Manufacturer:
Vishay Precision Group
HK JDW NO:
4833-RNC90Y264R00TR
Package:
Molded
Datasheet:
Description:
Through Hole 264Ohm, Metal Foil,
Step5Bar-code shipping tag
RNC90Y264R00TR
  • Resistance
    264Ohm
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Metal Foil
  • Military Standard
    MIL-PRF-55182
  • Height
    8.28mm
  • Length
    7.62mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Molded
  • Tolerance
    0.01%