  • RNC65K7681FPB14
RNC65K7681FPB14
advertisement
Manufacturer No:
RNC65K7681FPB14
HK JDW NO:
873-RNC65K7681FPB14
Datasheet:
Description:
7.68kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
RNC65K7681FPB14
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.180Diax0.562L 4.57mmx14.27mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    7.68kOhms
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Power Rating
    500mW
  • Failure Rate
    P (0.1%)