  • RNC60K7872FSR36
RNC60K7872FSR36
advertisement
Manufacturer No:
RNC60K7872FSR36
HK JDW NO:
873-RNC60K7872FSR36
Datasheet:
RNC60K7872FSR36
Description:
78.7kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
RNC60K7872FSR36
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.097Diax0.280L 2.46mmx7.11mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    78.7kOhms
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Power Rating
    250mW
  • Failure Rate
    S (0.001%)