  • RNC60K1182DRR36
RNC60K1182DRR36
advertisement
Manufacturer No:
RNC60K1182DRR36
HK JDW NO:
873-RNC60K1182DRR36
Description:
11.8kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
RNC60K1182DRR36
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Power Rating
    250mW
  • Failure Rate
    R (0.01%)
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Lead Free
    Contains Lead
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.097Diax0.280L 2.46mmx7.11mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    11.8kOhms