  • RNC60J33R2BSRE5
RNC60J33R2BSRE5
advertisement
Manufacturer No:
RNC60J33R2BSRE5
HK JDW NO:
873-RNC60J33R2BSRE5
Description:
Through Hole 33.2Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
RNC60J33R2BSRE5
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.097Diax0.280L 2.46mmx7.11mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    33.2Ohms
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Military Standard
    MIL-PRF-55182
  • Failure Rate
    S (0.001%)
  • Diameter
    2.39mm
  • Length
    8.89mm