  • RNC60H5110BSR36
RNC60H5110BSR36
advertisement
Manufacturer No:
RNC60H5110BSR36
HK JDW NO:
873-RNC60H5110BSR36
Datasheet:
RNC60H5110BSR36
Description:
511Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
RNC60H5110BSR36
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.097Diax0.280L 2.46mmx7.11mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    511Ohms
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Power Rating
    250mW
  • Failure Rate
    S (0.001%)