  • RNC60H28R5FSRE6
RNC60H28R5FSRE6
advertisement
Manufacturer No:
RNC60H28R5FSRE6
HK JDW NO:
873-RNC60H28R5FSRE6
Package:
Axial
Datasheet:
RNC60H28R5FSRE6
Description:
28.5Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
RNC60H28R5FSRE6
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C
  • Size / Dimension
    0.097Diax0.280L 2.46mmx7.11mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    28.5Ohms
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Power Rating
    250mW
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Failure Rate
    S (0.001%)
  • Length
    7.112mm
  • Width
    2.46mm