  • RNC60H1300FSRE8
RNC60H1300FSRE8
advertisement
Manufacturer No:
RNC60H1300FSRE8
HK JDW NO:
873-RNC60H1300FSRE8
Datasheet:
Description:
Through Hole 130Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
RNC60H1300FSRE8
  • Size / Dimension
    0.097Diax0.280L 2.46mmx7.11mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    130Ohms
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Failure Rate
    S (0.001%)
  • Diameter
    2.39mm
  • Length
    8.89mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C