  • RNC55K5622FSR36
RNC55K5622FSR36
advertisement
Manufacturer No:
RNC55K5622FSR36
HK JDW NO:
873-RNC55K5622FSR36
Description:
56.2kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
RNC55K5622FSR36
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C
  • Size / Dimension
    0.094Diax0.250L 2.39mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    56.2kOhms
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Failure Rate
    S (0.001%)