  • RNC55H25R5BSRSL
RNC55H25R5BSRSL
advertisement
Manufacturer No:
RNC55H25R5BSRSL
HK JDW NO:
873-RNC55H25R5BSRSL
Datasheet:
RNC55H25R5BSRSL
Description:
25.5Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
RNC55H25R5BSRSL
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.094Diax0.250L 2.39mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    25.5Ohms
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Power Rating
    125mW
  • Max Power Dissipation
    125mW
  • Failure Rate
    S (0.001%)
  • Length
    6.35mm
  • Width
    2.39mm