  • RNC55H1133FSRE865
RNC55H1133FSRE865
advertisement
Manufacturer No:
RNC55H1133FSRE865
HK JDW NO:
873-RNC55H1133FSRE865
Description:
Through Hole 113kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
RNC55H1133FSRE865
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.094Diax0.250L 2.39mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    113kOhms
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Military Standard
    MIL-PRF-55182
  • Failure Rate
    S (0.001%)
  • Diameter
    2.39mm
  • Length
    7.62mm