  • RNC50J9091FSRE6
RNC50J9091FSRE6
advertisement
Manufacturer No:
RNC50J9091FSRE6
HK JDW NO:
873-RNC50J9091FSRE6
Datasheet:
RNC50J9091FSRE6
Step5Bar-code shipping tag
RNC50J9091FSRE6
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C
  • Size / Dimension
    0.070Diax0.150L 1.78mmx3.81mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    9.09kOhms
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Power Rating
    100mW
  • Max Power Dissipation
    100mW
  • Military Standard
    MIL-PRF-55182
  • Failure Rate
    S (0.001%)
  • Diameter
    1.78mm
  • Length
    3.81mm
  • Width
    1.78mm