  • RNC50J4220FSB1431
RNC50J4220FSB1431
advertisement
Manufacturer No:
RNC50J4220FSB1431
HK JDW NO:
873-RNC50J4220FSB1431
Datasheet:
Description:
Through Hole 422Ohms, 0.1W 1/10W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
RNC50J4220FSB1431
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    Military, MIL-PRF-55182/07, RNC50
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.070Diax0.150L 1.78mmx3.81mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    422Ohms
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Power Rating
    100mW
  • Failure Rate
    S (0.001%)
  • Diameter
    1.78mm
  • Length
    4.75mm
  • Width
    1.78mm