  • RNC50J3523BRRE631
RNC50J3523BRRE631
advertisement
Manufacturer No:
RNC50J3523BRRE631
HK JDW NO:
873-RNC50J3523BRRE631
Datasheet:
RNC50J3523BRRE631
Description:
Through Hole 352kOhms, 0.1W 1/10W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
RNC50J3523BRRE631
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C
  • Size / Dimension
    0.070Diax0.150L 1.78mmx3.81mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    352kOhms
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Power Rating
    100mW
  • Failure Rate
    R (0.01%)
  • Diameter
    1.78mm
  • Length
    4.75mm
  • Width
    1.78mm