  • RN73R2BTTD2342B05
RN73R2BTTD2342B05
advertisement
Manufacturer No:
RN73R2BTTD2342B05
HK JDW NO:
430-RN73R2BTTD2342B05
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
RN73R2BTTD2342B05
Description:
RN73R Series, Thin Film, 23.4kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RN73R2BTTD2342B05
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    RN73R
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Feature
    Moisture Resistant
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±5ppm/°C
  • Resistance
    23.4kOhm
  • Composition
    Thin Film
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm