  • RN73R1JTTD1691B50
RN73R1JTTD1691B50
advertisement
Manufacturer No:
RN73R1JTTD1691B50
HK JDW NO:
430-RN73R1JTTD1691B50
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
RN73R1JTTD1691B50
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RN73R1JTTD1691B50
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    RN73R
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Feature
    Moisture Resistant
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    1.69kOhm
  • Composition
    Thin Film
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm