  • RN73R1ETTP59R0D10
RN73R1ETTP59R0D10
advertisement
Manufacturer No:
RN73R1ETTP59R0D10
HK JDW NO:
430-RN73R1ETTP59R0D10
Datasheet:
RN73R1ETTP59R0D10
Description:
RN73R Series, Thin Film, 59Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RN73R1ETTP59R0D10
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Temperature Coefficient
    ±10ppm/°C
  • Resistance
    59Ohm
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Height Seated (Max)
    0.016 0.40mm