  • RN73H2ETTD9310C25
RN73H2ETTD9310C25
advertisement
Manufacturer No:
RN73H2ETTD9310C25
HK JDW NO:
430-RN73H2ETTD9310C25
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73H Series, Metal Film, 931Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.25%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RN73H2ETTD9310C25
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±0.25%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    931Ohm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm