  • RN73H2ETTD6342A25
RN73H2ETTD6342A25
advertisement
Manufacturer No:
RN73H2ETTD6342A25
HK JDW NO:
430-RN73H2ETTD6342A25
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73H Series, Metal Film, 63.4kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.05%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RN73H2ETTD6342A25
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±0.05%
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    63.4kOhm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Voltage - Rated
    200V
  • Power Rating
    250mW
  • Voltage - Rated DC
    200V
    1210
  • Height
    600μm
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm