  • RN73H2BTTD6123F50
RN73H2BTTD6123F50
advertisement
Manufacturer No:
RN73H2BTTD6123F50
HK JDW NO:
430-RN73H2BTTD6123F50
Description:
RN73H Series, Metal Film, 612kOhm, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RN73H2BTTD6123F50
    Select All
  • Power Rating
    250mW
  • Voltage - Rated DC
    150V
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
    1206
  • Height
    600μm
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    AEC-Q200
    1206 (3216 Metric)
  • Weight
    16.187578mg
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±1%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    612kOhm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Voltage - Rated
    150V