  • RN73H2BTTD5171D100
RN73H2BTTD5171D100
advertisement
Manufacturer No:
RN73H2BTTD5171D100
HK JDW NO:
430-RN73H2BTTD5171D100
Description:
RN73H Series, Metal Film, 5.17kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RN73H2BTTD5171D100
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    5.17kOhm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Voltage - Rated DC
    150V
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm