  • RN73H2BTTD1472B05
RN73H2BTTD1472B05
advertisement
Manufacturer No:
RN73H2BTTD1472B05
HK JDW NO:
430-RN73H2BTTD1472B05
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
Description:
RN73H Series, Metal Film, 14.7kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RN73H2BTTD1472B05
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±5ppm/°C
  • Resistance
    14.7kOhm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Voltage - Rated DC
    150V
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm