  • RN73H2ATTD3200A10
RN73H2ATTD3200A10
advertisement
Manufacturer No:
RN73H2ATTD3200A10
HK JDW NO:
430-RN73H2ATTD3200A10
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73H Series, Metal Film, 320Ohm, 0.125W 1/8W, ±0.05%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RN73H2ATTD3200A10
    0805 (2012 Metric)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±0.05%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±10ppm/°C
  • Resistance
    320Ohm
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Voltage - Rated
    100V
  • Power Rating
    125mW
  • Voltage - Rated DC
    100V
    FIXED RESISTOR
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
    0805
  • Height
    500μm
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm