  • RN73H1JTTD85R6D10
RN73H1JTTD85R6D10
advertisement
Manufacturer No:
RN73H1JTTD85R6D10
HK JDW NO:
430-RN73H1JTTD85R6D10
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
Description:
RN73H Series, Metal Film, 85.6Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RN73H1JTTD85R6D10
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Feature
    Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±10ppm/°C
  • Resistance
    85.6Ohm
  • Composition
    Metal Film
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    RN73H
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±0.5%