  • RN73H1JTTD2231F10
RN73H1JTTD2231F10
advertisement
Manufacturer No:
RN73H1JTTD2231F10
HK JDW NO:
430-RN73H1JTTD2231F10
Description:
RN73H Series, Metal Film, 2.23kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RN73H1JTTD2231F10
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±10ppm/°C
  • Resistance
    2.23kOhm
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Voltage - Rated
    75V
  • Power Rating
    100mW
  • Voltage - Rated DC
    75V
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm