  • RN73H1ETTP1670F25
RN73H1ETTP1670F25
advertisement
Manufacturer No:
RN73H1ETTP1670F25
HK JDW NO:
430-RN73H1ETTP1670F25
Description:
RN73H Series, Metal Film, 167Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RN73H1ETTP1670F25
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±1%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    167Ohm
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Voltage - Rated
    50V
  • Power Rating
    63mW
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Case Code (Metric)
    1005
  • Case Code (Imperial)
    0402
  • Height
    350μm
  • Height Seated (Max)
    0.016 0.40mm