  • RN73C2A698KBTD
RN73C2A698KBTD
advertisement
Manufacturer No:
RN73C2A698KBTD
HK JDW NO:
792-RN73C2A698KBTD
Datasheet:
RN73C2A698KBTD
Description:
RN73, Holsworthy Series, Thin Film, 698kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RN73C2A698KBTD
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±10ppm/°C
  • Resistance
    698kOhm
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm