  • RN73C2A29K4BTD
RN73C2A29K4BTD
advertisement
Manufacturer No:
RN73C2A29K4BTD
HK JDW NO:
792-RN73C2A29K4BTD
Datasheet:
RN73C2A29K4BTD
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73, Holsworthy Series, Thin Film, 29.4kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RN73C2A29K4BTD
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±10ppm/°C
  • Resistance
    29.4kOhm
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Working Voltage
    100V