  • RN73C2A18K2BTD
RN73C2A18K2BTD
advertisement
Manufacturer No:
RN73C2A18K2BTD
HK JDW NO:
792-RN73C2A18K2BTD
Datasheet:
RN73C2A18K2BTD
Description:
FIXED RESISTOR RN73, Holsworthy Series, Thin Film, 18.2kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 16740
Step5Bar-code shipping tag
RN73C2A18K2BTD
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±0.1%
    2
  • Termination
    Solder
  • Temperature Coefficient
    ±10ppm/°C
  • Resistance
    18.2kOhm
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Voltage - Rated
    100V
  • Additional Feature
    HIGH PRECISION
  • Power Rating
    100mW
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Max Power Dissipation
    100mW
    FIXED RESISTOR
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
  • Number of Resistors
    1
  • Height
    660.4μm
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 5 days ago)
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C