  • RN73C1J845RBTD
RN73C1J845RBTD
advertisement
Manufacturer No:
RN73C1J845RBTD
HK JDW NO:
792-RN73C1J845RBTD
Datasheet:
RN73C1J845RBTD
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73, Holsworthy Series, Thin Film, 845Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RN73C1J845RBTD
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Surface Mount
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
    RN73, Holsworthy
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.061Lx0.031W 1.55mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
  • Temperature Coefficient
    ±10ppm/°C
  • Resistance
    845Ohm
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Additional Feature
    PRECISION
  • Packing Method
    TR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.063W
  • Working Voltage
    50V